Deaflympics 2015 banneri

Tarkempi ohjelma (päivitetty 27.3.2015)

Vuoro-
kauden-
aika
28.3.2015
päivä 0
lauantai
29.3.2015
päivä 1
sunnuntai
30.3.2015
päivä 2
maanantai
31.3.2015
päivä 3
tiistai
1.4.2015
päivä 4
keskiviikko
8:00
(6:00 Suomen aikaa)
Harjoittelua Harjoittelua Harjoittelua Harjoittelua
9:00
(7:00)
Alppihiihto
lähtö Magnitogorskiin
Alppihiihto
syöksylaskun karsinnat
Lumilautailu
suurpujottelun karsinnat
Alppihiihto
syöksylaskun finaali
Alppihiihto
alppiyhdistetty –
supersuurpujottelu
10:00
(8:00)
Curling miehet
SUI-CAN
HUN-KOR
RUS-JPN
UKR-USA
Lumilautailu
slopestylen karsinnat
Maastohiihto
yhdistelmähiihto naiset 5 + 5 km
perinteinen + vapaa tyyli
Curling naiset
CAN-RUS
KOR-HUN
CRO-UKR
SVK-CHN
Maastohiihto
viesti miehet 3 x 10 km
1 x perinteinen ja 2 x vapaa tyyli
Curling miehet
CAN-CHN
USA-JPN
UKR-KOR
HUN-SUI
Curling naiset
SVK-KOR
CHN-UKR
RUS-HUN
CAN-CRO
Lumilautailu
lumikourun karsinnat
Maastohiihto
sprintti naiset
vapaa tyyli
11:00
(9:00)
Maastohiihto
yhdistelmähiihto miehet 10 + 10 km
perinteinen + vapaa tyyli
Harjoittelua Harjoittelua Maastohiihto
sprintti miehet
vapaa tyyli
12:00
(10:00)
Harjoittelua Alppihiihto
alppiyhdistetty – pujottelu
13:00
(11:00)
Harjoittelua
14:00
(12:00)
Curling naiset
KOR-UKR
CAN-CHN
SVK-RUS
CRO-HUN
Lumilautailu
slopestylen finaali
Curling miehet
KOR-USA
UKR-SUI
CHN-HUN
CAN-RUS
Lumilautailu
suurpujottelun finaali
Curling naiset
RUS-CHN
CRO-KOR
CAN-SVK
HUN-UKR
Curling miehet
RUS-KOR
SUI-CHN
HUN-USA
JPN-CAN
Lumilautailu
lumikourun finaali
15:00
(13:00)
Jääkiekko
RUS-KAZ
Jääkiekko
USA-FIN
Harjoittelua Jääkiekko
CAN-FIN
16:00
(14:00)
Harjoittelua Harjoittelua Harjoittelua
17:00
(15:00)
18:00
(16:00)
Curling miehet
HUN-UKR
CHN-RUS
USA-CAN
KOR-JPN
Curling naiset
CRO-SVK
UKR-RUS
HUN-CHN
KOR-CAN
Curling miehet
JPN-HUN
KOR-CAN
SUI-RUS
CHN-UKR
Curling naiset
CHN-CRO
HUN-SVK
UKR-CAN
RUS-KOR
19:00
(17:00)
Jääkiekko
CAN-USA
Jääkiekko
KAZ-CAN
Harjoittelua Jääkiekko
USA-RUS
20:00
(18:00)
Avajaiset
Vuoro-
kauden-
aika
2.4.2015
päivä 5
torstai
3.4.2015
päivä 6
perjantai
4.4.2015
päivä 7
lauantai
5.4.2015
päivä 8
sunnuntai
8:00
(6:00 Suomen aikaa)
Harjoittelua Harjoittelua Harjoittelua Harjoittelua
9:00
(7:00)
Alppihiihto
supersuurpujottelu
Lumilautailu
paripujottelun karsinnat
Alppihiihto
suurpujottelu, 1. kierros
Lumilautailu
lumilautakrossin karsinnat
10:00
(8:00)
Curling miehet
USA-SUI
JPN-UKR
KOR-CHN
RUS-HUN
Maastohiihto
joukkuesprintti miehet
perinteinen
Curling miehet
UKR-RUS
CAN-HUN
JPN-SUI
USA-CHN
Maastohiihto
joukkolähtö naiset 10 km
vapaa tyyli
Harjoittelua
11:00
(9:00)
Harjoittelua Harjoittelua Maastohiihto
joukkolähtö miehet 15 km
vapaa tyyli
Lumilautailu
lumilautakrossin finaali
Jääkiekko
pronssiottelu
12:00
(10:00)
Alppihiihto
suurpujottelu, 2. kierros
Harjoittelua Harjoittelua
13:00
(11:00)
Harjoittelua
14:00
(12:00)
Curling naiset
HUN-CAN
RUS-CRO
CHN-KOR
UKR-SVK
Curling
katkaisupelit
Lumilautailu
paripujottelun finaali
Curling
välierät
Curling
finaalit
Alppihiihto
pujottelu, 2. kierros
15:00
(13:00)
Jääkiekko
KAZ-USA
Harjoittelua Jääkiekko
RUS-CAN
Jääkiekko
kultaottelu
16:00
(14:00)
Harjoittelua Alppihiihto
paluu Khanty-Mansiyskiin
Harjoittelua Harjoittelua
17:00
(15:00)
Harjoittelua  Alppihiihto
pujottelu, 2. kierros
18:00
(16:00)
Curling miehet
CHN-JPN
RUS-USA
CAN-UKR
SUI-KOR
Harjoittelua
19:00
(17:00)
Jääkiekko
FIN-RUS
Jääkiekko
FIN-KAZ
Päättäjäiset
20:00
(18:00)
Alppihiihto Curling Jääkiekko Lumilautailu Maastohiihto
Magnitogorsk Ice Sports Palace Arena Ugra Coniferous Urman A. V. Filipenko
Khanty-Mansiysk HUOM! Muutokset mahdollisia!

 

Julkaistu 28.3.2015 ja muokattu viimeksi 29.3.2015.