Liiton hallitus

Kristian Lantto, Jyväskylä
Puheenjohtaja
kristian.lantto@skul.org, 050 496 7211 (tekstiviesti)

  • Vastaa kokonaisuudessaan SKUL:n toiminnasta ja Kuurojen Urheilu-lehdestä (päätoimittaja)
  • Toimii aktiivisesti liiton keulakuvana ja mielipiteenvaikuttajana
  • Liiton kansalliset ja kansainväliset edustukset
  • Juhlapuheet, muut edustukset
  • Työvaliokunnan puheenjohtaja
  Heli Romu, Espoo
Varapuheenjohtaja
heli.romu@skul.org
  Juha Vahtera, Helsinki
Talousvastaava

juha.vahtera@skul.org
   Emmi Ruukki, Oulu
emmi.ruukki@skul.org
Jari Malkamäki, Tampere
jari.malkamaki@skul.org
Kimmo Jompero, Turku
kimmo.jompero@skul.org
Veikko Parikka, Hyvinkää
veikko.parikka@skul.org

 

board@skul.org (kaikille hallituksen jäsenille)

Avainsanat
X