Lajit ja toimikunnat

Lajit

Curling
Valmentaja:
Yhteyshenkilö: Veikko Parikka
Sähköposti: curling@skul.org
Deaf Lions (jääkiekko)
Valmentaja: Fredrik Öller
Apuvalmentaja: Ari Ala-Marttila
Joukkueenjohtaja: Sami Vuoriheimo
Sähköposti: deaflions@skul.org
Frisbeegolf
Yhteyshenkilö: Joonas Lehtimäki
Sähköposti: frisbeegolf@skul.org
Futsal
Miehet
Valmentajat: Matti Anttonen ja Anssi Mäkinen
Joukkueenjohtaja: Kristian Lantto
Pelaajaedustajat: Eetu Keski-Levijoki ja Saku-Petteri Lehtonen
Sähköposti: futsal@skul.org
Facebook: facebook.com/mambat/
naisten-maajoukkue Naiset
Valmentaja: 
Joukkueenjohtaja: Netta Keski-Levijoki
Pelaajaedustajat: Iina Uhlenius ja Laura Mecklin
Sähköposti: futsal.naiset@skul.org
Facebook: facebook.com/SuomenKuurojenNaistenFutsalmaajoukkue/
Golf
Jaoston jäsenet: David Barber, Janne Kankkonen ja Lauri Virtanen
Sähköposti: golf@skul.org
Keilailu
Valmentaja: Arto Simojoki
Jaoston jäsenet:  Arja Kantola, Veikko Parikka ja Maarit Suominen
Sähköposti: keilailu@skul.org
Lentopallo
Yhteyshenkilö: Harri Konttinen
Sähköposti: lentopallo@skul.org
Salibandy
Jaoston jäsenet: seurojen edustajat SM-turnauksen yhteydessä
Sähköposti: salibandy@skul.org
Sulkapallo
Sähköposti: sulkapallo@skul.org
Suunnistus
Yhteyshenkilö: Tero Suominen
Sähköposti: tero.suominen70@gmail.com
Yleisurheilu
Yhteyshenkilö: Heli Romu
Sähköposti: heli.romu@skul.org
 Muut urheilulajit: Liiton toimisto, sporttitalo@skul.org

 

Päivitetty

X