Turku voitti keilailun liittomyllyn 2011!

Tänä vuonna keilattiin liittomylly Hämeenlinnassa. Voittajaksi selvisi Turun keilailuliitto ja toiseksi sijoittui Kotkan keilailuliitto. Kolmanneksi ylsi Jyväskylän keilailuliitto. Viime vuosina hyvin menestynyt Tampereen keilailuliitto jäi yllättäen jumbosijalle.

 
LIITTOMYLLY 2011
   
1.TURKU
Petri Kyrönlahti
Mika Kaseniemi
Markku Koivula
Kimmo Näsi
4744909204,5
2.KOTKAJouni Uutinen
Ari-Pekka Joutsen
Sami Ojantausta
Timo Palomäki
6484789199,5
3.JYVÄSKYLÄ
Riikka Viik
Satu Lintula
Kirsti Niemelä
Henrik Nordell
6784770198,8
4.LAHTI
Timo Toivonen
Tero Suominen
Jani Toivanen
Heli Pylkkänen
6064746197,8
5.VANTAA
Maarit Suominen
Jyri Punnonen
Martti Avila
Alf Ekström
5104652193,8
6.TAMPERE
Jarmo Järventausta
Senja Loppinen
Kauko Järvensivu
Pertti Lehti
4804588191,2
HENKILÖKOHTAINEN
TULOS:
tas.Yht.tulostulos yht.KA
1.Jani ToivanenLahti159012241314204,0
2.Alf EkströmVantaa106012331293205,5
3.Jouni UutinenKotka3521010581268176,3
4.Mika KaseniemiTurku2716211051267184,2
5.Satu LintulaJyväskylä148411571241192,8
6.Markku KoivulaTurku137811591237193,2
7.Petri KyrönlahtiTurku2112611081234184,7
8.Kirsti NiemeläJyväskylä2917410441218174,0
9.Henrik NordellJyväskylä3521010001210166,7
10.Timo PalomäkiKotka2917410301204171,7
11.Maarit SuominenVantaa2615610161172169,3
12.Kimmo NäsiTurku1810810631171177,2
13.Senja LoppinenTampere2515010161166169,3
14.Heli PylkkänenLahti291749901164165,0
15.Jyri PunnonenVantaa1710210621164177,0
16.Sami OjantaustaKotka2213210281160171,3
17.Ari-Pekka JoutsenKotka2213210251157170,8
18.Pertti LehtiTampere2012010311151171,8
19.Kauko JärvensivuTampere2213210161148169,3
20.Tero SuominenLahti251509891139164,8
21.Timo ToivonenLahti321929371129156,2
22.Jarmo JärventaustaTampere137810451123174,2
23.Riikka ViikJyväskylä352108911101148,5
24.Martti AvilaVantaa321928311023138,5
Keskiarvotasoitus
205 – 155 70 %
Jaa tämä artikkeli somessa:
Muut uutiset